113 år med SIXT. 113 år av tradition.
Biluthyrning i Ciudad de la Costa
Annan plats för återlämning
Datum för Hämta upp
Datum för återlämning
Flygplats, stad eller adress

Biluthyrning i
Ciudad de la Costa

Mer flexibilitet
Ändra eller avboka bokningar utan extra kostnad på de flesta av våra platser över hela världen.
Bättre bilar
Upptäck och kör det största urvalet av nya, premium hyrbilar.
Bättre service
Njut av enkla hämtningar, inga dolda kostnader och 24/7 kundsupport.

Våra tjänster på Ciudad de la Costa

Skräddarsy din hyrbil från Ciudad de la Costa med våra tillvalstjänster

Ciudad de la Costa, fritt översatt till Kustens stad, är en storstad som ligger precis bredvid huvudstaden i Uruguay. Du är alltid varmt välkommen in till vår biluthyrning i Ciudad de la Costa. Vi finns vid Montevideo Carrasco flygplats på den nordöstra delen av Ciudad de la Costa, en perfekt utgångspunkt för vidare dagsutflykter in till den närliggande storstaden. Det går att hyra en bil i Ciudad de la Costa som passar allas ekonomi, oavsett om du vill ha en praktisk bil eller en riktig lyxbil. Med kategorier som personbil, kombibil, sportbil, cabriolet, minibuss och 4x4 kan alla resenärer hitta en passande bil hos Sixt. Du kan dessutom både hämta och lämna din hyrbil i Ciudad de la Costa när som helst under dygnet. Det är enkelt att hyra en bil i Ciudad de la Costa hos oss på Sixt, speciellt om du förbokar den genom att ringa in eller använda hemsidan. Vår åldersgräns ligger på 23 år och vi bjuder även på en obegränsad körsträcka oavsett vilken bil du väljer. Du kan hyra en bil i Ciudad de la Costa med vår hemsida om du även vill kunna se vilka extratjänster vi har tillgängliga. Reser du med en vän som också har körkort kan det vara värt att registrera en extra förare. Vi har även GPS och andra tjänster du kan lägga till. Lägg märke till att vi inte lovar att den bilmodell du väljer är ledig vid din ankomst. Om så är fallet får du en likvärdig bil, fullt utrustad med alla dina valda extratjänster.

Upplev den välkända guldkusten i Uruguay

Genom att hämta ut en bil från vår biluthyrning i Ciudad de la Costa kan du köra till regionens alla intressanta platser. Du har alltid nära till stranden när du befinner dig i detta område, den så kallade guldkusten består av vackra paradisstränder som sträcker sig från Montevideo till Jaureguiberry, cirka 45 kilometer med härlig strandsand. Det tar cirka 40 minuter att köra in till huvudstadens stadskärna där du kan hitta alla möjliga roliga aktiviteter och sevärdheter.%u2003

Bra att veta när du hyr bil i Ciudad de la Costa

Kan jag ändra, förlänga eller avbeställa min bokning?
Du kan ändra, förlänga eller avboka din bokning på Ciudad de la Costa via avsnittet Hantera bokning eller via appen.
Kan jag välja en annan plats för återlämning i Ciudad de la Costa?
Det går att hyra bil enkel väg, exempelvis mellan två kontor, i Ciudad de la Costa. En avgift kan tillkomma.
Vad behöver jag för att kunna hyra en bil i Ciudad de la Costa?
Du måste ha haft körkort i minst 1 år (beroende på fordonstyp). Du kan också behöva ett internationellt körkort, eller en officiell översättning av ditt körkort.
Boka enkelt en bil under en längre tid på Ciudad de la Costa genom att ange resedatum och plats(er) för hämtning/återlämning.

Kör första klass i Ciudad de la Costa. Betala ekonomi.

Hämta den perfekta hyrbilen på något av våra kontor i Ciudad de la Costa till överkomliga priser.